Tervislik häälekasutus

Koolituse algus:

11. märts 2024 10:00

Koolituse lõpp:

15:15

Registreerimine 19.02.2024 kell 13.30

Toimumise koht

Omavalitsusmaja, Sirge 2, Tallinn (vt asukohaskeemi siit)

Osalejad

Harjumaa alushariduse õpetajad, assistendid – grupis 25 in

Koolituse maht

5 akadeemilist tundi, iseseisvat tööd ei ole.

Koolituse eesmärk

Saada tervislikuks häälekasutuseks vajalikke teadmisi ja oskusi.

Ajakava

09.45 – 10.00 Saabumiskohv
10.00 – 11.30 Koolitus
11.30 –  11.45 Kohvipaus
11.45 –  13.15 Koolitus
13.15 –  13.45 Lõuna
13.45 – 15.15 Koolitus

Koolituse sisu

Koolitusel räägitakse hääle tekkimise põhimõtetest, õigest häälekasutusest, hingamisest ning levinumatest vigadest laulmisel ja rääkimisel, mis häält kahjustavad. Tehakse praktilisi harjutusi ja antakse nõuandeid, kuidas ergonoomilist häälekasutust rakendada oma töös ja igapäevaelus.

Koolituse teemad

  • Ülevaade hääle tekkimise füsioloogiast, hääle funktsionaalsusest, levinumatest hääleprobleemidest ning nende jaotumisest.
  • Funktsionaalsetest põhjustest tingitud hääleprobleemid.
  • Levinumad hääleprobleemid.
  • Praktilised harjutused kuidas toetada tervislikku häälekasutust, keskendudes sealjuures erinevatele hingamisharjutustele, resonantsi harjutustele, soojendus- ja lõdvestusharjutustele.
  • Hääle hügieen ning vanusest tulenevad hääleprobleemid.

Õppe lõpetamise nõuded

Auditoorses õppes osalemine

Õpiväljundina osaleja

  • Omab algteadmisi hääle füsioloogiast
  • On saanud ülevaate toetavatest hingamisharjutustest, resonantsi harjutustest, lõdvestus- ja soojendusharjutustest
  • Teab häälehügieeni reegleid
  • Teab hääle ergonoomilise kasutuse põhimõtteid

Koolitaja kogemus

Koolitaja Triin Ella on lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuuritöö ja koorijuhtimise erialal (1993), Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal (2001) ja omandanud samas magistrikraadi kammerlaulu erialal (2004, prof Mati Palm). Paralleelselt õpingutega täiendas Triin Ella end Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Regina Werner- Dietrichi juhendamisel (2003–2004). Lisaks on Triin Ella täiendanud end nii laulja kui ka lauluõpetajana Soomes ja Saksamaal ning tegutseb hääleseadjana mitmete Eesti kooride juures. Alates 2001. aastast töötab Triin Ella Rahvusooper Estonia kooris ja tema repertuaari kuuluvad ka solistirollid ooperites ja operettides. Koos Jaak Jõekaldaga valmisid Eesti Rahvusringhäälingu jaoks saatesarjad opereti- ja filmimuusikast „Meloodia võluvõim“ ja „Nostalgia“, mis olid eetris Klassikaraadios ja Vikerraadios. Alates 2010. aastast on ta hääleseade ja laulu eriala õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis, praeguses Tallinna Muusika- ja Balletikoolis ning Eesti Kooriühingu mentorprogrammi raames annab koolitusi kooridele terves Eestis. Triin Ella on tegev ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna õppejõuna.

 

 

Registreeri

Antud koolitusele registreerimine on lõppenud