KOOLITUSREIS: IIRIMAA JA PÕHJA-IIRIMAA, 02.08-08.08.2020

Koolituse algus:

02. august 2020 04:15

Koolituse lõpp:

08. august 2020 23:30

Iirimaa ilu on legendaarne – rohelistest aasadest sügavate süngete järvedeni ja metsikute lainjate küngasteni. Mitte kusagil mujal ei ole vesi nii kristallselge ja maastik nii inimkätest puutumata. Reisimine mööda Iirimaad on nagu tagasipöördumine aegadesse, mil elutempo oli aeglasem. Iirlaste hulgast on pärit Swift, Sheridan, Wilde, Joyce ja O’Casey. Öeldakse, et igal mehel, kes Dublini pubis oma pärastlõunast napsi võtab, on kodus ootamas lõpetamata romaan. Iirlaselt saab õppida oskust nautida iga eluhetke. Maailmas on vähe kohti, mille ajalugu on igal sammul näha kogu oma eheduses. Iirimaa on üks selliseid.

1. päev Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.20. Lend Tallinn-Helsingi kl 06.05-06.40, Helsingi-Dublin kl 08.15-09.30 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Linnaekskursioon bussiga üle tuhande aasta vanuses Dublinis. Külastame keskaegset Dublini kindluslossi, mis oli Inglise ülemvõimu keskuseks üle 700 aasta. Vaatame väljast Trinity College`it, Iirimaa vanimat ja suurimat ülikooli ja külastame Püha Patricku katedraali. Käime Guinnessi õlletehase külastuskeskuses, kus tutvume populaarse õllesordi 200-aastase ajalooga ja maitseme ka kuulsat õlut. Keskuse kõige kõrgemalt korruselt avaneb kena vaade linnale. Legendi kohaselt on Dublini majade uksed erinevat värvi selleks, et peale Guinessi õlle joomist oma koduuks kergemini leitav oleks. Õhtune vaba aeg pärast hotelli majutust. Öömaja Dublinis ***hotellis (2-sed toad).

2. päev Hommikusöök. Sõit põhja poole. Külastame Tara mäge. Sõit Põhja-Iirimaale. Linnaekskursioon bussiga. Lagani jõe kaldal asuvas Belfastis vaatame katoliiklaste ja protestantide poliitilisi seinamaalinguid, möödume hilisviktoriaanlikust suurest ooperimajast ning Belfasti kuulsaimast pubist „Crown Liquoer Saloon“. Näeme ka Põhja-Iirimaa auväärseima ülikooli Queens University peahoonet. Teel Titanicu muuseumi näeme Alberti memoriaalkella, W5 interaktiivset teaduskeskuse kompleksi ja kaasajastatud sadamapiirkonda endisel dokkide alal. Üle linna paistavad kunagiste vägevate laevatehaste kaks tohutusuurt kraanat, mida hüütakse Simsoniks ja Koljatiks. Külastame Titanicu muuseumit – suurimat, kaasaegseimat ja põhjalikumat näitust sellest traagilisest, kuid imelisest laevast. Muuseum asub samas kohas, kus Titanic ehitati. Hoone ise on vaieldamatult kaasaja arhitektuuri tippsaavutus. Ekspositsioon tutvustab laeva ehitamise saagat, selle sisustust ja erinevaid reisijate klasse, esimest ja ühtlasi ka viimast reisi ning järelkajasid kuni tänapäevani (piletid ainult ettetellimisel). Vaba aeg Belfasti südalinnas suurejoonelise raekoja lähistel. Öömaja **hotellis (2-sed toad).

3. päev Hommikusöök. Sõit põhjarannikule. Eluvee valmistamise 400 -aastase ajalooga lähme tutvuma Iirimaa vanimasse viskitehasesse Bushmills’i. Ekskursioon ja degusteerimine. Suundume Gigantide rannikule. Iidse vulkaanipurske tagajärjel tekkinud rohkem kui 40 000 basaltsammast on Inglismaa üks suurimatest looduslikest imedest ja see on kantud muuhulgas ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Enamus sammastest on kaheksanurksed, kõrgeimad küündivad 12 m kõrgusele. Külastuskeskuses on võimalik lõunat süüa. Sõit Sligosse. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

4. päev Hommikusöök. Ilusa ilma korral näeme eemalt iirlaste püha mäge Croagh Patrickut, kus iirlaste kaitsepühak nende eest 40 päeva järjest palvetas. Sõidame läänerannikule Connemara Rahvuspargi aladele. See on ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik. Teele jääb Connemara mägine unustamatuid vaateid pakkuv loodus. Külastame Kylemore Abbey – romantiline loss peegeldumas järveveel iidse looduse rüpes ning liigirohke tõelist silmailu pakkuv lille- ja köögiviljaaed. Võimalus iiri-päraselt lõunastada. Jalutuskäik Galway’s – hetkel Iirimaa kõige populaarsemas linnas. Arvutud pubid, tänavamuusikud ja kohad, mis jutustavad ajaloost. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

5. päev Hommikusöök. Päev looduses. Jalutuskäik Burreni (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool. Lõhenenud maa ainulaadse taimestikuga, kus kohalike liikidega kõrvuti kasvavad ka Iirimaal muidu nii haruldased Vahemere-äärsed taimed. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Kõnnime kõrgel majesteetlikel Cliffs of Moher kaljudel – üle 200-meetri kõrgused maalilised kaljud Atlandi ookeani rannikul. Järsk püstkalju oma musta kilt- ja liivakivikihtidega on heaks pesitsuspaigaks paljudele merelindudele. Sõit mööda Iirimaa maalilisi teid. Külastame muljetavaldavat keskaegset Bunratty kindluslossi. Seejärel tutvume kõrvalolevas vabaõhumuuseumis 19. saj. iiri külaeluga.  Sõit Killarney’sse. Soovijatele (lisatasu eest) kl. 19.00 traditsiooniline Iiri rahvusõhtu 3-käigulise õhtusöögi, iiri rahvamuusika, -tantsu ja -lauluga. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

6. päev Hommikusöök. Sõidame lambafarmi. Näeme erinevaid lambatõugusid ning peremees demonstreerib lammaste karjatamist koertega (Kellsi lamba-show). Ring of Kerry on tuntud oma kaunite mäestiku- ja merevaadete, lopsaka taimestiku ja värvikate iiripäraste külade poolest. See on Iirimaa üks kuulsamaid ja müstilisemaid piirkondi. Teeme peatusi värviküllastes väikelinnades. Armsas kuurortlinnas Waterville’is näeme võimsaid graniitkaljusid ja imetleme piirkonna ühte kuulsaimat ja maalilisemat vaadet Conakista kurule. Võluvas värviliste majadega väikelinnas Sneem on võimalus iiri-päraselt lõunastada. Alustame tagasiteed Killarney suunas, mis on Ring of Kerry algus ja lõpppunktiks. Teeme jalutuskäigu 19. saj. keskpaigast pärit viktoriaanliku Muckrossi maamõisa territooriumil, et nautida iidset parki ja vaadet Killarney järvele. Järvederohke rahvuspargi territooriumile jääb ka Iirimaa kõrgeim Carrauntoohili mägi (1041 m). Öömaja ****spa-hotellis (2-sed toad).

7. päev Hommikusöök. Külastame Tipperary lauskmaal 61 m kõrgust Casheli kaljut. Näeme kaljul asuvaid keskaegse katedraali ja kloostri varemeid ning ainulaadset ümartorni. See 28 m kõrgune torn on vanim ja kõrgeim ehitis kaljul, mis võimaldas Casheli asukatel valvata ümbritsevat tasandikku. Sõit läbi looduskauni piirkonna Wicklow mägedesse. Jalutuskäik Powerscourti aias, mis on ilusaim Iirimaal nii kujunduse kui ka ümbritseva looduse poolest. Lilleõites terrassid, kujundlikud järved, üle 200 liigi puid ja jaapani aed pakuvad silmarõõmu kõigile. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit lennujaama. Lend Dublin-Helsingi kl 18.05-23.05, Helsingi-Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND: 1155 €
Tasumine kolmes jaos. Esimese arve väljastab AHA Keskus koolitusarvena, ülejäänud Tensi-Reisid reisiarvetena.

I osamakse: 355 eurot, tähtaeg 27. jaanuar 2020.
II osamakse: 400 eurot, tähtaeg 25. märts 2020
III osamakse: 400 eurot + lisatasu eest sissepääsud ja teenused, tähtaeg 25. mai 2020

HINNA SEES:
• lennupiletid Tallinn-Dublin-Tallinn,
• lennujaamamaksud 107 € (16.08.2019 seisuga, võivad muutuda),
• öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
• kohalik buss ringreisiks,
• suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
• käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):
• tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
Iiri rahvusõhtu koos õhtusöögiga 40 € (2019. a. seisuga),
Bushmills’i viskitehas 9 € (2019. a. seisuga),
Titanicu muuseumi sissepääs (2019. a. seisuga) 21 € täisk, 19.50€ pens 60+ ja üliõp, 11 € laps 5-16a.
Gigantide ranniku külastuskeskus (audiogiid ja kaljud) (2019. a. seisuga) 12 € täisk, 8 € laps 5-16a.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, elektriliste aparaatide kasutamiseks vajalik adapter (saab osta Eestist elektroonikapoodidest või kohapealt – hind u 7 €), natuke inglise naelu Põhja-Iirimaa jaoks (oma kulud). Ujumisriided ja ujumismüts (spa-hotellis aega ka basseini jaoks).

Lendudel teenindab Finnair. Pardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 56×45×25 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2019. a. seisuga, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):
Dublini kindlusloss 6 €, lapsed 4 €, alla 12a tasuta
St. Patricku katedraal 7 €, õpil 6 €
Guinnessi õlletehase külastuskeskus (hinnas 1 pint õlut) 17 €
Tara mägi 4 €
Kylemore Abbey ja aed 10 €
Moheri kaljud (s.h Atlandi ookeani kaljude näitus) 8 €, pens/üliõpil 5 €
Bunratty loss ja vabaõhumuuseum 15.25 €, pens 11.50 €
Kellsi lamba-show 5 €
Rock of Cashel 6 €, lapsed 4 €
Powerscourti aiad 10 €, pens/tudeng 8.50 €, laps 5-13a 5 €
Jootraha bussijuhile 5 €
Lõunasöögi hind orienteeruvalt 10-11 € praad, 5-6 € kiirtoit
Gigantide ranniku kohalik buss (edasi-tagasi) £2 NB! Hind inglise naeltes!

REISIKORRALDAJA: TENSI-REISID AS
Tel 7 344 207, 7 344 208 Ülikooli 4, Tartu
Tel 6 703 333, 6 703 000 Estonia pst 5a, Tallinn
Tel 4 426 305, 4 426 300 Ringi 10, Pärnu
E-mail: tensi@tensireisid.ee Kodulehekülg: www.tensireisid.ee
Panga rekvisiidid: TENSI-REISID AS, a/a EE902200221005109167 (Swedbank)
NB! Hinnad võivad muutuda, juhul kui lennufirma, öömajad, kütusetarnijad muudavad oma hindu!

Registreeri

Antud koolitusele registreerimine on lõppenud